У БЮТ мало шансів оскаржити призначення Кірєєва суддею

9 Жовтня 2011, 19:31

Як стверджує в коментарі Тижню партнер Адвокатської контори «Скляренко та Партнери», адвокат Андрій Сидоренко, Одарченку слід довести, що цим указом президент порушив законодавство та права чи інтереси позивача.

«Звернутися до суду з подібним позовом має право кожен, хто вважає, що указом президента України про призначення тієї чи іншої особи на посаду судді порушено його право або інтерес, що охороняється законом. Втім, позивачу слід буде довести в суді, що, по-перше, оскаржуваним указом президента України порушено права чи законні інтереси позивача, і, по-друге, що при прийнятті такого указу президентом було порушене законодавство. У разі, якщо позивач не доведе хоча б одну з вищезазначених обставин, суд повинен відмовити у задоволенні такого позову», – стверджує Сидоренко.

«Слід зауважити, що на практиці досить проблематично довести факт порушення права або інтересу особи, якщо оскаржуваний акт безпосередньо не стосується позивача», – додає адвокат.

За його словами, подібні випадки оскарження указів президента щодо призначення суддів бувають вкрай рідко.

«Із відкритих джерелах інформації, зокрема, із Єдиного реєстру судових рішень України, вбачається, що судові справи про оскарження указів президента України щодо призначення суддів маю поодинокий характер», – зазначає Сидоренко.

Термін розгляду такого позову з дня відкриття провадження у справі становить 20 днів.

«За законом Вищий адміністративний суд України має розглянути такий позов у 20-денний строк з дня відкриття провадження у справі, проте на практиці строк розгляду справи може бути більшим з огляду на надмірну завантаженість суду», – додає адвокат.

Нагадаємо, народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко звернувся до Вищого адміністративного суду із позовом до президента Віктора Януковича через його незаконне призначення Родіона Кірєєва суддею Печерського райсуду Києва.