Український міністр, зокрема, запросив представника Молдови Григоре Петронко, який поставив йому питання про права опозиції в країні, відвідати Україну.
«Якщо ви стежитимете за дискусією, зокрема по телебаченню, ви побачите, що у опозиції – величезні можливості. І це – лише один з інструментів», – заявив Грищенко.
Українській опозиції ніхто не заважає висловлювати свою думку на телебаченні, додав він, відповідаючи на запитання депутата з Італії Андреа Рігоні щодо того, чи вважає він прийнятним утиск опозиції.
«Неприйнятно заважати діяльності опозиції. Але ми говоримо про щось інше. Ми говоримо про необхідність відповідального уряду, а не уряду, який роздає обіцянки, а потім його діяльність має розглядатися в судах», – зазначив Грищенко.
Він підкреслив, що «специфікою українського соціо-політичного життя» є те, що найпопулярнішими програмами на телебаченні є політичні дебати за участю представників уряду та опозиції.
«Це – дискусія, відкриті дебати за участю представників опозиції. Це – можливість представлення відмінної, альтернативної думки», – заявив Грищенко.
Міністр також зазначив, що зараз українська влада проводить реформи з метою інституційних змін, які б включали «однозначні гарантії проти зловживань, спроб утискати опозицію».
Нагадаємо, наприкінці вересня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск висловив свою думку та думку партнерів у ЄС щодо відносин української влади й опозиції, які матимуть вплив на процеси європейської інтеграції України.
При цьому раніше голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що можливе перешкоджання влади участі опозиції у виборах Верховної Ради в 2012 році поставить під сумнів їх результати.
Зазначимо, що сьогодні, 3 жовтня, Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи не підтримало рішення про термінові дебати щодо України.