«Ми почали співпрацювати з Японією після «Фукусіми». Ми вже півроку поставляємо їм дозиметричне обладнання. Після аварії у Чорнобилі Україна вважається лідером з виробництва таких приладів», – розповів керуючий дилерської фірми Вадим Чижов.
За словами підприємців, обладнання, ціна якого в Україні 100-150 доларів, в Японії стало ходовим товаром і продається по тисячі доларів. Це, зокрема, прилади українського виробництва «Прип'ять» і «Терра».
Японський ринок виявився не готовий до масового попиту на товари цієї вузької ніші, пояснює директор з маркетингу однієї з фірм Андрій Перепеліцин.
«Коли сталася аварія на «Фукусімі», ми помітили в Інтернеті активність, пов'язану з приладами, які вимірюють радіацію. Люди реально боялися, не розуміли, що відбувається, і новини були досить незрозумілими, тому що уряд спершу розгубився, а потім почав приховувати інформацію. Почалася паніка, і звичайні люди захотіли зрозуміти, що відбувається навколо, не з новин, а своїми очима побачити, що радіація, наприклад, 20 мікрорентген на годину, захистити своїх дітей і вирішити, чи треба залишати країну», – розповів Перепеліцин.
За його словами, прилади старих чорнобильських розробок «Прип'ять» і «Терра» змели з прилавків. «У продаж йшло буквально все – навіть російські версії, биті, з поламаними корпусами », – розповів він.
За півроку його фірма продала в Японію тисячі дозиметрів. Зараз ця ніша вже майже вичерпала себе, оскільки люди заспокоїлися, зізнався керуючий.
Нагадаємо, 11 березня в результаті землетрусу і викликаного ним цунамі виявилася пошкоджена японська АЕС – «Фукусіма-1». Аварію на АЕС «Фукусіма-1» називають найсерйознішою після Чорнобильської катастрофи 1986 року.