Світовим лідером за кількістю страт вважається Китай, де, однак, статистика щодо здійснення покарань є державною таємницею. Разом з тим, міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає, що ця цифра обчислюється тисячами осіб. Загалом у країні існує 55 злочинів, за які люди можуть отримати смертну кару, включно з такими економічними злочинами як корупція та розкрадання. Проте, цьогорічна судова реформа прибрала з цього списку пограбування стародавніх руїн та контрабанду рідкісних тварин. Найбільш поширеним методом страти є смертельна ін’єкція.
Ще одним великим карателем є Іран, де в 2010-му році було страчено 252 особи. Залежно від обставин, до злочинів, які караються стратою, належать перелюб, гомосексуалізм, відступництво від віри, богохульство та більш тяжкі злочини – зґвалтування та вбивства. Переважна кількість страт здійснюється через повішання, а за деякі сексуальні злочини законом передбачено також забиття камінням. За тяжкі злочини в Ірані час від часу здійснюють публічні страти. Цього року в ісламській республіці спостерігається значне збільшення кількості страт. Зокрема, Amnesty International повідомляє, що за перші 6 місяців 2011 року страчено 320 осіб – приблизно по двоє на день. Іран також вважається світовим лідером за стратою дітей.
На третьому місці після Ірану знаходиться Північна Корея, де за даними міжнародних організацій в 2010 році було страчено 60 осіб. Хоча Amnesty International вважає, що насправді ці цифри, так само як в Китаї, є набагато більшими. В Північній Кореї смертю караються «зрада батьківщині» та «зрада народу». Публічні страти є відмінною рисою корейської системи, особливо, коли страті підлягають чиновники, засуджені за розкрадання чи контрабанду.
Четверту сходинку посідає Ємен за страту 53 осіб в 2010 році. Страчують у країні за ряд ненасильницьких злочинів, в тому числі гомосексуалізм. Країну також засуджують за застосування смертної кари до осіб, молодших за 18 років та душевно хворих. З того часу як у країні цього року почалися протиурядові протести, владу звинувачують в сотнях позасудових страт.
П’яту сходинку зайняла єдина країна Західної півкулі, в якій офіційно дозволено смертну кару, США з 46 стратами в 2010 та 35 в 2011. В США 16 штатів та округ Колумбія забороняють смертну кару взагалі, а ще 7 штатів її майже не застосовують. Лідером же за кількістю страт є Техас – 17 випадків в 2010 році.
Жодна інша демократична та індустріалізована країна не застосовує смертну кару в такій кількості як США, проте декілька країн вживають цей засіб час від часу. Так, в 2010 році в Японії було страчено 2 вбивці і ще 107 зараз чекають на покарання. В Південній Кореї злочинців не страчували вже більше 10-ти років, хоча смертна кара закріплена законом. Єдиний випадок було зареєстровано в 2010 році, коли стратили вбивцю 10-ти жінок. В Індії цього року за тероризм повісили двох сикхів.