За інформацією фонду «Русскій мір», його ідеями активно цікавляться також в Моголії – 5 кабінетів, Туреччині та Чехії – 4, Іспанії, Німеччині, Узбекистані – 3.
В Україні також функціонують три «острівці культури», а радше, російської пропаганди. Зокрема минулого року за участі російських дипломатів такий кабінет відкрили у Севастополі та Харкові, а вже нинішнього року «русскій мір» прийшов у Херсон.
Показово, що відкриваючи «резидентуру русского міра» у Харкові, російський генконсул Всеволод Філіппов наголосив, що у їхніх планах, протягом року «ощасливити» Харківщину ще п’ятьма такими кабінетами.
Таким чином Росія намагається не лише експортується свою політику в Ураїну, але впроваджує чужу для українців модель історичної пам'яті.
Тиждень вже писав, що проект «русского міра» із гнучкою та продуманою технологією поширення впливу окремої групи, яка ідентифікує свій інтерес і бачення світу з точки зору національних інтересів Росії, значно ширше територіальних меж Російської Федерації.
Самі апологети пропагандистського проекту також не приховують, що він розрахований не лише на громадян РФ, соотєчествєнніков в країнах ближнього і далекого зарубіжжя, емігрантів, вихідців з Росії та їх нащадків, але й на іноземні громадян. Ця теза підтверджуєься тим, що кабінети «русского міра» вже функціонують у 28 країнах світу, навіть у США, Гватемалі, КНДР, Мексиці та Кенії. І, схоже, Кремль не має наміру відмовлятися від подальшого просування ідей «руского міра» у світі. Навіть більше, він нарощує обсяги фінансування та розширення проекту.
Як повідомлялось, протягом 2012-2014 років Росія планує витратити на підтримку соотєчєственніков за кордоном близько $46 млн. У 2009-2011 роках на цю підтримку вже витратили майже $33 млн.
МЗС Росії визнає сотєчєчєсвєнніками близько 30 млн. осіб, які живуть за межами РФ, але, «пов`язані історичним корінням з Росією».