У своєму звіті щодо ризиків відтоку капіталу міжнародний банк UniCredit показує, що країни, які чимало постраждали від кризи 2008-2009 років (Росія, Казахстан, Латвія та Чеська Республіка), зараз мають кращі шанси справитися з новою кризою. Разом з тим, в набагато гіршій ситуації знаходяться Україна, Польща та Туреччина.
UniCredit також заявляє, що з часу кризи 2008 року простежувалась тенденція переходу від довгострокового капіталовкладення до короткострокового. Найбільше капіталу отримали тоді Польща та Туреччина, що і може зараз стати причиною різких відтоків.
Незважаючи на більш скромний приплив інвестицій, Україна все ж знаходиться тепер в зоні ризику. Це пов’язано з іншими причинами, в першу чергу з тим фактом, що вона почне погашувати кредити МВФ від 2008 року, не маючи замість них ніякого іншого фінансування від МВФ.
UniCredit також підкреслив, що «великі відтоки» не є базовим прогнозом, проте він зараз «розглядає деякі сценарії для оцінки спроможності центральних банків для захисту своєї економіки».
Разом з тим, у найближчій перспективі UniCredit прогнозує ризики в обох напрямках потоків інвестицій: бажання інвесторів уникнути ризиків призведе до відтоку капіталів, а неефективна монетарна політика всередині країн призведене до зменшення надходження капіталів.