Заступник голови правління „Газпрому” Алєксандр Медвєдєв закликав Брюссель не звинувачувати Росію, сказавши, що заяви представників ЄС "не мають ніякої логіки".
На початку тижня єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер визнав, що з допомогою газогону „Південний потік” Москва заважатиме проекту Nabucco, який призначений для транспортування газу до Європи із прикаспійських країн. Пан Еттінгер, зокрема, заявив, що Росія може стати "небажаним партнером як оптовий продавець газу із Туркменистану та Азербайджану".
„Південний потік” і Nabucco – проекти, які не конкурують, у них різні цілі. Ми диверсифікуємо маршрути постачання російського газу за укладеними контрактами. У нас для цього є все: газ, ринок, контракти, партнери. Тобто, шлях повністю відкритий для реалізації проекту”, -заявив Алєксандр Медвєдєв.
Один із менеджерів „Газпрому” сказав, що було би "абсолютно правильно", якби "Південному потоку" було надано статус, еквівалентний статусу Nabucco, бо обидва ці проекти потрібні Європі.
"Для того, щоб диверсифікувати джерела постачання, звісно, потрібно мати газ. Ми не зловтішаємося з того, що поки що джерела не визначені. Зовсім не маємо таких відчуттів, тому що потенційно у Європі, якщо порахувати, все одно буде дефіцит газу, навіть якщо ми складемо "Північний потік", "Південний потік", українську систему", – сказав заступник голови правління "Газпрому".
"Південний потік" має пройти із Росії в Болгарію по дну Чорного моря, після чого розділитися на дві гілки.
Як повідомлялось, 12 вересня Європейський Союз затвердив мандат Єврокомісії на ведення переговорів з Азербайджаном і Туркменією про будівництво транскаспійського газогону в рамках ініціативи «Південного коридору». Газ із цього трубопроводу буде транспортуватися у Західну Європу за маршрутом в обхід Росії. Росія в даний час розробляє трубопровід «Південний потік» у цьому ж регіоні.
Після цього єврокомісар з питань енергетики Ґюнтер Еттінґер настійливо рекомендував Москві навіть не намагатися заважати ЄС створювати «південний коридор», за яким у Європу поступав би газ із прикаспійських держав.
«Якщо ж росіяни намагатимуться ставити палки в колеса «південному коридору» – технічно, прокладаючи газогін SouthStream, або політично, здійснюючи тиск на Ашгабат і Баку, – то я особисто буду менше довіряти довгостроковим газовим контрактам і менше вірити в тезу про те, що газ не є для Росії політичним інструментом», – зазначив він.
ЄС купує близько чверті свого газу в Росії і хоче диверсифікувати свої закупівлі, щоб зменшити енергетичну залежність від Російської Федерації.