Про це сказано в повідомленні прес-служби депутата Ради, голови парламентського комітету з охорони здоров'я Тетяни Бахтєєвої (фракція Партії регіонів).
З її слів, "Індар" дотепер не повернуто у держвласність.
"Така ситуація не може не хвилювати народних депутатів України, тим більше, що споконвічно це підприємство створювалося як державне для вирішення проблеми із забезпеченням препаратами інсуліну хворих. Тому в нас сьогодні є багато питань і до правоохоронних органів, і до Міністерства охорони здоров'я, і до нового керівництва заводу "Індар", – зазначає Бахтєєва.
Вона підкреслила, що своїм розпорядженням від 2007 року Кабінет Міністрів виключив "Індар" з переліку підприємств, що підлягають приватизації, чим підтвердив наміри зберегти завод як стратегічно важливе підприємство в державній власності.
У зв'язку із цим на засіданні комітету Ради з охорони здоров'я було ухвалено рішення про створення слідчої комісії для вивчення ситуації із заводом, що склалася.
Планується, що через місяць відбудеться засідання профільного комітету, на якому буде підбито підсумки вивчення цієї ситуації.
Члени комітету також звернулися до правоохоронних органів з вимогою вжити всіх законних заходів для того, щоб завод працював на повну потужність, забезпечуючи потреби хворих в інсуліні.
Відповідно до повідомлення, в 2008 році керівництво державної акціонерної компанії "Укрмедпром" продало 70,7% акцій "Індара" офшорній компанії "Герест інвест лімітед" за 57 млн гривень, однак пізніше Верховний Суд визнав незаконним відчуження держпакета акцій заводу.
Нагадвємо, на початку вересня Українська діабетична федерація констатувала забезпеченість інсуліном, незважаючи на затримки з тендерами з його закупівлі.
"Індар", за даними на липень, було єдиним в Україні підприємством, що здійснює повний цикл виробництва інсуліну – від субстанції до готових лікарських форм. Пізніше компанії "Санофі-Авентис Україна" (Київ) і PharmaLife (Львів) почали спільне виробництво інсуліну "Інсуман" в Україні.