Як передбачають американські аналітики, прогнозоване зростання експорту зерна зробить Україну третім у світі його експортером зерна. Таким чином, вона вперше за 7 років обійде Бразилію. На першому місці все ще залишиться США, а на другому – Аргентина.
Відповідно до даних інформаційно-аналітичного агентства АПК-Інформ, в цьому сезоні експорт України може досягти 12,5 млн метричних тон, що на 5,3 млн тон більше, ніж минулого року. Міністерство сільського господарства США передбачає, що Україна продасть 10 млн тонн на рік зерна цього врожаю, що на 82% більше за минулий рік.
«Якщо ви збираєтесь збільшити експорт зерна, то цей рік – якраз для того, щоб це зробити», – заявив аналітик брокерського агентства Jefferies Bache Шон МакКембрідж коментуючи зростання цін на зерно цього року.
Аналітики також передбачають, що Україна могла би частково заповнити порожнечу на ринках в таких країнах, як Єгипет. На думку аналітика брокерської фірми Джона Клейста, зростання експорту може також послабити ціновий тиск, оскільки Україна збільшує обсяги поставок зерна, яке є альтернативою для дорогого американського.
Експерти також очікують, що зростання експорту з України буде стійким до того часу, поки ціни на зерно і надалі заохочуватимуть виробництво.
Разом з тим, на думку керуючого директора московського дослідницького центру Sovecon Андрія Сізова, накладені урядом податки на експорт зерна можуть стати стримуючим фактором для його зростання. Тим не менше, більшість аналітиків, применшуючи вплив нещодавно введений мит, вважають, що ціни на українське зерно як і раніше очікувалось залишаться нижчими від світового рівня.
Нагадаємо, за період 2009-2010 фінансового року Україна експортувала 20 мільйонів тонн зерна.
Прем’єр Микола Азаров під час останньої зустрічі із делегацією Європарламенту у серпні оголосив про намір забезпечити експорт збіжжя в 2011-му на рівні щонайменше 24 млн тонн.