За його словами, були проекти по видобуванню природного газу і різних носіїв, зокрема, нафти, у Єгипті, Лівії, ОАЕ. «І все це закінчилося нічим», – заявив Боровик.
Він пояснив, що реалізація такої програми потребує значних інвестицій. «Туди потрібно інвестувати серйозні кошти і серйозні технології, щоб там працювати. Дійсно, спеціалісти у нас є гарні, ми можемо це робити. Але немає коштів, нема кому інвестувати», – зазначив експерт.
Коментуючи поширену сьогодні інформацію про те, що Туркменістан готовий надати Україні пільгові умови – аж до того, що Україна сама добуватиме газ на туркменському шельфі, Боровик висловив сумнів, що НАК «Нафтогаз України» має достатньо грошей для реалізації цього проекту.
Йдеться про зобов’язання НАКу перед кредиторами, а також підвищення ціни на російський газ. «Тим більше йде реструктуризація Нафтогазу», – додав він.
Боровик додав, що «це питання має бути стратегічно прописане».
«Щоб не вийшла ситуація, як в Лівії. Дали три дуже класні ділянки для видобування. Це заслуга нинішнього міністра, як би я до нього не ставився, пана Бойка, а також екс-представника Нафтогазу в Лівії Володимира Задорожного. І це все закінчилося нічим. Прийшла нова влада, сказала: ми будемо діяти з чистого листа. Не профінансувала цей проект, і ділянки забрали», – розповів Боровик. На тендері їх отримали канадійці, росіяни і французи. За його словами, майже така ж ситуація із проектом в ОАЕ.
«Така ж ситуація може виникнути у Туркменістані. Уряд і президент цієї країни подивиться і скаже, або розвивайте, або віддавайте назад. І це буде нова ключова проблема», – зазначив він.
Нагадаємо, як пише газета «Сегодня», за даними джерела у делегації президента Віктора Януковича, вже зараз Туркменістан дає Україні можливість добувати до 5 млрд кубів щорічно.