В єврозоні рівень заборгованості буде навіть вищим. В 17 країнах, які мають європейську валюту, Єврокомісія очікує борги в 88,7% від ВВП порівняно з 87,9% цього року.
«Борги ще досі зростають. Їх тягар – ядро нашої стурбованості», – заявив речник комісара з економіки та валюти Олі Рена.
Стабілізаційні правила ЄС передбачають, що борг країни не повинен перевищувати 60% від ВВП.
Комісія прогнозує стабілізацію ситуації з боргами, якщо європейські політики домовляться про консолідацію економік. Також така ситуація може тривати 2014 року, якщо не буде проведено відповідних реформ.
Для Греції, Іспанії, Ірландії та Португалії експерти передбачають лише повільне покращення, яке може тривати роками.
Водночас, як повідомляє Die Presse, міністр фінансів Греції Філіпос Саханідес заявив, що країна може залишитись без грошей. Нині у Греція має достатньо грошей, щоб виплачувати заробітну плату держслужбовцям лише до жовтня. Це означає, що без €8 млрд фінансової допомоги від ЄС, яка має надійти шостим траншем, країна є неплатоспроможною. Транш мав надійти цього тижня за умови, що Греція виконає умови ЄС, щодо проведення реформ. Зважаючи на недотримання Грецією своїх зобов’язань ЄС поки що не виділив гроші.
Як відомо, у серпні європейські цінні папери втрачали вартість на фондових біржах по тому, як через стурбованість станом світової економіки падали ключові індекси в США та Азії.
Стрибки на фондовому ринку розпочалися після відвернення загрозу дефолту Конгресом США.