Так, згідно з новими умовами, МОН пропонує підвищити прохідний бал. Щоб стати студентом, потрібно буде мати не менш ніж 140 балів з тестування в школі за профільний для обраної спеціальності предмет. До цього було 124 бали. Для тих же, хто матиме за один зі своїх тестів менше 124 балів, оцінка за профільний предмет мусить бути не менша за 170.
Вступники знову матимуть право подавати бали на тестах за попередні роки: відтепер за 2008, 2009, 2010, 2011. Пропонується далі враховувати середній бал атестату за 200-бальною шкалою.
Залишаться у наступному році і привілеї для переможців олімпіад і конкурсів Малої академії наук. Вони отримають 30–50 балів за 3–1-ше місця. За умови, що вступатимуть на ті напрями, в яких перемогли на конкурсах. Залишаються додаткові бали і для тих, хто відвідував підготовчі курси. До 20 балів отримають вступники, що не менше трьох місяців ходили на курси при університетах.
Стежити за власним рейтингом в обраному університеті через систему «Конкурс», в якій чотири роки оприлюднювали дані про абітурієнтів, їхні бали і рейтингове місце, вже не можна буде. Міносвіти вирішило замінити систему на нову – Єдину державну базу з питань освіти. Розробити її МОН має до 1 січня. Ні конкретного сайта, ні конкретного механізму її роботи наразі не визначено.
Цьогорічна програма «Електронний вступ» наступного року працюватимн вже не як експеримент, а як розроблена система.
Вступ до вишів МОН пропонує розпочати 2 липня, завершити – 31 липня. Рейтинговий список буде оприлюднено 1 серпня. Зарахування на державну форму навчання проводитиметься до 10 серпня, на контрактну – до 25-го. Приймальна комісія ухвалюватиме рішення про рекомендування до зарахування на навчання на місця державного замовлення у три етапи: у перший, п’ятий та восьмий дні після останнього дня прийому заяв. Після оприлюднення другого (5 серпня) та третього (8 серпня) списків вступників, рекомендованих до зарахування, встановлюється по три дні для подання вступниками усіх оригіналів документів.
Запропоновані умови прийому до ВНЗ після їхнього обговорення та затвердження будуть обов’язковими для вищих навчальних закладів незалежно від форм власності та підпорядкування.