«Окремі рішення перспективи – це ще не стратегія. Стратегія – це передусім структурна збалансованість перспективних рішень. Ми ще занадто далекі від цього. Скажу більше: неспроможність влади сформувати конструктивну стратегію перетворень зумовлює її безперспективність», – вважає Гальчинськй.
Він схвалює намагання влади реалізувати низку давно назрілих соціальних реформ, але вважає їх безперспективними, оскільки їх стрижнем має стати насамперед зміцнення креативного потенціалу працюючого населення, середнього класу – основи основ політичної стабільності та демократії.
«Без цього і пенсійна реформа, й інші кроки із захисту соціально вразливих верств населення не дадуть задекларованих результатів», – зазначив економіст.
«Стратегія – це не лише економіка. Стратегія – це економічні та соціальні перетворення в їх органічній єдності. Влада не розуміє цього. Наслідки очевидні: податкова реформа і втрата довіри мільйонів підприємців. Подібне породжує і пенсійна реформа. Це ж очікує нас і у питаннях земельної реформи. Теза щодо загальної непопулярності реформ, якою прикривається влада, тут недоречна. Непопулярними є системно розбалансовані, внутрішньо суперечливі реформи. Суть справи у цьому», – пояснив Гальчинський.
Як повідомлялось, 6 вересня на засіданні Комітету з економічних реформ президент висунув вимогу до уряду ефективно реалізувати реформи, і попередив, що виконавці, які не можуть чи не хочуть плідно працювати будуть звільнені.
Також Янукович доручив уряду в місячний термін розробити та подати на розгляд парламенту законопроект, який упорядковує кількість перевірок з боку санітарно-епідеміологічних станцій та пожежних служб, які «не стільки контролюють, скільки заробляють собі на життя».
Наступного дня прем’єр-міністр Микола Азаров знайшов винних у гальмуванні реформ. Зокрема він заявив, що місцеві органи влади не готові до високих темпів проведення реформ.