Депутати хочуть скасувати перехід на зимовий час вже в цьому році

10 Вересня 2011, 16:34

«Депутати згоднi, що економiчна вигода вiд переведення часу надумана, в цьому був сенс при нестачi електроенергiї. Але сьогоднi електроенергiї достатньо, зате в перiод тимчасового зсуву на 62 відсотки зростає кiлькiсть серцевих нападiв i удвiчi частiше мами з дiтьми звертаються до педіатра», – розповiв Олег Надоша.

Зазначимо, як повідомила 7 вересня депутат від НУНС Леся Оробець, Комітет Верховної ради з питань науки і освіти погодився з відміною переведення стрілок годинника два рази на рік в Україну.

Проект постанови про відмову від переведення годинників на зимовий і літній час було зареєстровано у Верховній Раді 6 квітня цього року. При цьому у сусідній Росії переведення на літній час 27 березня цього року відбулося востаннє.

У 1930 роцi СРСР запровадив декретний час, стрiлки годинника перевели на годину вперед вiдносно поясного часу, що дiяв на той момент. Переведення стрiлок годинника на лiтнiй час відбулося 1 квiтня 1981 року вже вiдносно декретного часу – через це лiтнiй час став випереджати поясний на двi години.

У 1990 роцi декретний час в Україні скасували, проте перехiд на лiтнiй час діє донинi.

82 країни світу зараз використовують лiтнiй час. Серед таких – усi країни Європи (крiм Iсландiї), Вiрменiя, Азербайджан, Туреччина, Iран, Iзраїль, США і Канада та інші.

159 країн не використовують літній час. У цьому списку – Японiя, Китай, Iндiя, Iрак, бiльшiсть країн Африки та пiвденно-схiдної Азiї.