Застарілі реактори зараз є нормальним явищем для багатьох країн світу. Так, чотирьом реакторам у Великій Британії зараз щонайменше 40 років. У Швейцарії три такі реактори, Росія, Японія, Канада, Індія, Пакистан та Іспанія – кожна мають по одному. Понад одна третина з 33 країн мають ядерні реактори, жодного разу їх не закривали. Серед таких країн Китай, Індія, Аргентина та Бразилія.
Ще 20 років тому на понад 60 зі 104 реакторів США закінчилися ліцензії, що видають на 40 років. Причому, продовження ліцензій для дев'яти з них відбулося вже після аварії на Фукусімі.
Наразі в США проводяться дослідження, які мають показати, чи можуть реактори працювати 80 років. Французи, у свою чергу, думають про 60 років.
Представники Регуляторної комісії з ядерної енергетики США вважають, що якщо за реактором ретельно доглядати, то абсолютно нормальним є те, що він може слугувати 60 років та більше.
При цьому вони заявляють, що катастрофа в Японії аж ніяк не вплинула на продовження ліцензій у США.
Загальні ж тенденції у світі, на думку консультанта з ядерних питань Місіле Шнайдер, свідчать, що більшість країн прагнуть продовжити життя старим реакторам.
Разом з тим, все ж деякі країни таких планів не мають. Так, в червні Німеччина ухвалила рішення закрити 17 реакторів до 2022 року, та вісім із них вже припинили свою роботу. Швейцарія ж закриє п'ять реакторів після закінчення їхніх ліцензій між 2019 та 2034 роком.