Про це йдеться у статті «Сергей Собянин обрубает концы» газети "Коммерсант".
Виконавця програми – фонд "Москва-Севастополь" – позбавили усіх 70,6 млн крб, які раніше були виділені у бюджеті на 2011 рік. Поправки були прийняті відразу у трьох читаннях "без дебатів", як того і просила глава департаменту фінансів Москви Віра Чистова.
Колишній мер Москви Юрій Лужков надавав допомогу Чорноморському флоту з 1994 року, коли за його ініціативою був створений фонд "Москва-Севастополь". У задекларованих цілях створення цієї структури значилося збереження Чорноморського флоту після розпаду СРСР.
З 2004 року урядом Москви регулярно ухвалювались трирічні цільові програми виділення субсидій фонду. Кошти спрямовувались на ремонт казарм, будівництво шкіл у Севастополі для дітей моряків, виплату зарплат учителям. Наприклад, у 2006 році через фонд пройшли 100 млн крб, які, згідно із звітом, були витрачені на закупівлю комп'ютерів, холодильників, пилососів, посуду для кают-компаній і систем кондиціонування кораблів.
Рекорд фінансування був поставлений у 2008 році – 160 млн крб (будівництво житла для моряків, дорогі медичні операції і турпутівки для сімей військовослужбовців). Як випливає з нормативних документів мерії, кошти спрямовували навіть на організацію бойових чергувань великого протичовнового корабля "Керч" і ракетного крейсера "Москва" у Середземному морі.
При цьому Лужков регулярно відвідував Крим і не приховував, що ця програма для нього – ресурс політичний. Так, він неодноразово висловлювався про долю Севастополя з нападками на адресу української влади. У червні 2008 року Київ навіть оголосив Юрія Лужкова персоною нон грата, після того, як той закликав поставити питання про повернення міста Росії. На це Лужков заявляв, що Росії необхідно розірвати договір з Україною про дружбу і співпрацю через те, що українська влада "видавлює російську мову зі своєї країни".
Сам Лужков відповів на дії Києва виділенням більше $34 млн на програму підтримки, у тому числі і російської діаспори на Україні. Додамо, що під час фінансової кризи програма допомоги флоту була дещо урізана самим Лужковим. Зокрема, в 2009 році на неї було виділено 69,6 млн крб, а у 2010 – 85,8 млн крб.
Керівник столичного департаменту фінансів Чистова пояснила необхідність внесення поправок тим, що кошти на програму "витрачалися неефективно" і виділялися "за дуже кривою схемою". Раніше із закликом припинити фінансування фонду в мерію звернулася Контрольно-рахункова палата Москви.
Нагадаємо, уряд Москви з 2011 року припинив фінансування асоціації «Російський культурний центр» (РКЦ) у Криму.