У такий спосіб «Бром» спростував обвинувачення на свою адресу з боку «Російських залізниць».
«Ми так не вважаємо і пишемо зараз їм спростування. То їхня думка, а це наша думка й думка нашого покупця, який також згоден, що винні «Російські залізниці»… На сайті слідчого комітету Росії, у принципі, відображена наша версія, що порушення техніки перевезення небезпечних вантажів відбулося на станції Челябінськ при формуванні потяга – це вагон ударили об другий вагон під час зчеплення, хоч бити не повинні були, а акуратно їх зчіплювати», – зазначив він.
Курдюков повідомив, що «Бром»згоден з версією слідчого комітету Росії.
«Факсом нам вдалося добути результати технічної експертизи, але знов-таки це залізниця провела розслідування, представник покупця… хотів потрапити туди, тому що юридично вантаж належить їм, але до вагона його не допустили», – зазначив він.
Відповідно до повідомлення слідчого комітету Росії, за версією слідства, розлив брому з подальшим випаровуванням у навколишнє середовище відбувся в результаті порушення правил поводження, транспортування та зберігання хімічної речовини при спуску вагона з механізованої парної гірки.
«За попередніми даними в результаті зчеплення вагонів на станції розлився рідкий бром. Наразі (1 вересня) до медичних установ міста звернулася за допомогою 31 людина», – йдеться в повідомленні комітету.
Зараз розслідування кримінальної справи за фактом витоку брому на залізничній станції триває.
Нагадаємо, «Російські залізниці» вважають «Бром» винним у витоку брому в Челябінську, оскільки, на думку «Російських залізниць», українське підприємство порушило вимоги правил перевезень небезпечних вантажів залізницями.
Зокрема, спецкомісія «Російських залізниць» виявила порушення технічних умов навантаження та кріплення вантажу при його упакуванні та розміщенні.
Публічне акціонерне товариство «Бром» є єдиним виробником бромовмісних хімічних сполук у Східній Європі. Продукцію «Брому» використовують у хімічній, фармацевтичній і гумовотехнічній промисловості.
Як сировину використовують природне джерело брому та магнію – ропу Сиваша.
78,85% акцій «Брому» належить компанії «Квалітет» (Дніпропетровськ).