Пєсков підтвердив, що, станом на 19.00 за київським часом, в уряді РФ не отримали листа українських колег, в якому, як повідомив раніше прем'єр України Микола Азаров, міститься звернення про проведення переговорів з газових питань.
"Мабуть, буде потрібно якийсь час, щоб лист дійшов по дипломатичних каналах. І безумовно, нам буде необхідно його детально вивчити", – зазначив Пєсков.
Одночасно прес-секретар глави російського уряду відзначив, що "зараз можна сказати одне: ми звичайно ж не можемо втручатися в плани Україна з реформування форми існування або юридичного статусу будь-якої української компанії, в тому числі Нафтогазу.
Між тим, підкреслив Пєсков, у цій ситуації є одне "але": російська сторона буде дотримуватися такої позиції "до тих пір, поки ця реорганізація не буде зачіпати міжнародні зобов'язання України". "В даному випадку це зобов'язання, обумовлені діючими газовими угодами", – нагадав він.
У Москві, за словами Пєскова, виходять з того, що "при будь-якій реорганізації – юридичної або іншого характеру – у компанії повинен залишитися правонаступник, якому мають бути передані права та обов'язки за існуючим міжнародним угодам".
"Поки ж перегляд цих угод, про який згадувала сьогодні українська сторона, може супроводжуватися лише реалізацією ініціативи щодо злиття Нафтогазу і Газпрому, про що вже заявляла російська компанія", – заявив прес-секретар глави російського уряду.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру Миколі Азарову до 1 жовтня підготувати проект програми реформування НАК "Нафтогаз України".
Раніше Азаров підтвердив, що Нафтогаз буде ліквідовано у результаті реструктуризації. При цьому він заявив про необхідність перегляду газових угод з ВАТ "Газпром" після реорганізації НАК "Нафтогаз України".
На базі НАКу планують створення окремих збутової, видобувної і транзитної компаній.