Про це сказано в попередньому рішенні комітету, оприлюдненому на сайті рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Комітет виявив, що Національний кадастр антропогенних викидів не виконує деякі з необхідних функцій і Україна не забезпечила достатню прозорість системи обліку викидів, як того вимагає стаття 7 Кіотського протоколу.
"Ці невирішені проблеми призвели до відсутності повноти і прозорості кадастрової інформації в сфері енергетики і промислового сектору", – сказано в рішенні.
Наступний розгляд української проблеми попередньо призначено на 10-15 жовтня.
Як зазначається в документі, якщо комітет ухвалить остаточне рішення, то Україні буде тимчасово заборонено торгувати квотами.
Попереднє рішення прийнято 25 серпня.
Нагадаємо, про можливе застосування санкцій з боку ООН стало відомо у червні. Передбачалося, що санкція може послідувати після того, як 3 червня секретаріат Рамкової конвенції з питань зміни клімату (РКЗК) ООН піддав критиці звітність України щодо ведення національного кадастру антропогенних викидів за 1990-2008 роки. І вказав 13 обов'язкових для виконання рекомендацій.
Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї і має можливість використовувати гнучкі механізми Кіотського протоколу, а для того, щоб торгувати квотами чи виконувати проекти зі скорочення викидів, Україна, як і інші держави, повинна надавати прозорі дані щодо викидів парникових газів та їхньої абсорбції.