Справу проти посадовця, який передавав чеським дипломатам секретну інформацію, передали до суду

30 Серпня 2011, 08:56

Повідомляється, що Генпрокуратура «направила до суду кримінальну справу за обвинуваченням громадянина С. у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 330 КК України». Ця стаття про «передачу або збір відомостей, що є конфіденційною інформацією, яка знаходиться у власності держави» передбачає покарання позбавленням волі на термін від 4 до 8 років.

Обвинувальний висновок було затверджено 26 серпня.

Під час досудового слідства, яке проведено Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, установлено, що «обвинувачений займаючи відповідальну посаду на державному підприємстві, вступив у злочинну змову з представником іноземної установи та за грошову винагороду зібрав і передав відомості у сфері розробок та експортного потенціалу озброєння та військової техніки України, які становлять конфіденційну інформацію і є власністю держави».

«Це вся інформація, яку ми можемо оприлюднити у цій справі. Ми не вправі навіть назвати суд, куди було передано справу, оскільки вона секретна», – повідомив газеті «Коммерсант-Украина» прес-секретар ГПУ Юрій Бойченко.

Зараз обвинувачений перебуває під вартою.

Як пише Валерій Калниш у «Коммерсанті», йдеться про колишнього співробітника держпідприємства «Завод 410 цивільної авіації», про затримання якого в СБУ повідомила в травні цього року.

Тоді він виявився одним з фігурантів скандалу з чеськими дипломатами – полковником Зденеком Кубічек, аташе з питань оборони посольства Чехії в Україні, і майором Петрою Новотною, військовим аташе цього посольства.

Саме С. надавав дипломатам дані про роботу заводу «Південмаш», програми розробки літаків Ан-70 і Ан-178, а також технічну документацію станції «Адрос», яка забезпечує активний захист літаків і вертольотів від керованих засобів ураження.

Після того як СБУ встановила зв'язок дипломатів зі співробітником держпідприємства «Завод 410 цивільної авіації», Кубічек і Новотна були оголошені персонами нон грата в Україні.

У Празі відмовилися визнати факт шпигунства і припустили, що висилка дипломатів стала кроком у відповідь Києва на надання Чехією політичного притулку колишньому міністру економіки Богдану Данилишину.