Всюди в місті лежать мішки з піском на випадок затоплення вулиць, сміттєві баки перевернуті щоб уникнути їх перекидання сильними поривами вітру. Примусову евакуацію 370 тис. мешканців низинних районів міста оголосили 27 серпня.
Люди терміново скуповували воду, хліб, батарейки для ліхтарів і радіо на випадок відключення електрики. У багатьох супермаркетах ці товари закінчилися ще 26 серпня. Нині на вулицях зовсім порожньо, лише зрідка проїжджають автомобілі служб порятунку.
Не працює метро, наземний громадський транспорт, для прибуття літаків закрито всі п'ять аеропортів Нью-Йорка, скасовані всі спортивні та розважальні заходи.
Ураган «Айрін», в епіцентрі якого пориви вітру досягають швидкості 136 км на годину, наближається і до Вашингтону. У передмістях американської столиці, де зараз йде дощ, близько 150 тис людей залишилися без енергопостачання.
«Поки обстановка в місті відносно спокійна, але головний удар попереду», – пише у своєму «Твіттері» мер округу Колумбія Вінсент Грей.
Майже всю суботу в столиці лив дощ, вулиці спорожніли. На той випадок можливого підтоплення міська влада роздали власникам розташованих в низинах будинків 7 тис спеціальних мішків для заповнення піском або землею.
Позаду циклону, якому привласнена перша категорія небезпеки за п'ятибальною шкалою Саффіра-Сімпсона вже залишилися штати Вірджинія, Північна Кароліна і Флорида.
У тих районах, які вже випробували на собі удар стихії, головним чином на узбережжі Північної Кароліни і Вірджинії, вирвані з коренем сотні дерев, затоплено дороги і вулиці, залишилися без електроенергії понад 1 млн жителів.
За останніми даними, стихія вже забрала життя дев'яти чоловік. Більшість загиблих були придавлені деревами, вирваними ураганним вітром.
Режим надзвичайної ситуації уведений у десяти штатах – в Нью-Йорку, Північній Кароліні, Вірджинії, Меріленді, Делавері, Нью-Джерсі, Массачусетсі, Нью-Гемпширі, Коннектикуті і Род-Айленді.
За заявою Білого дому, Барак Обама уповноважив міністерство національної безпеки і Федеральне агентство з надзвичайних ситуацій (ФЕМА) координувати надання допомоги населенню. Крім того, ФЕМА уповноважена «на свій розсуд використовувати всі необхідні для пом'якшення наслідків надзвичайної ситуації ресурси та обладнання».
Про готовність надати будь-яке сприяння оголосив 27 серпня глава Пентагону Леон Панетта. За його словами, 6,5 тис військовослужбовців можуть бути оперативно задіяні в операціях з пошуку і порятунку людей та ліквідації наслідків урагану.
До боротьби з наслідками стихії залучатимуться військовослужбовці Збройних сил США.
Зокрема, кораблі Другого флоту ВМС США, що знаходяться в зоні дії урагану, готові надати допомогу в ліквідації наслідків стихії. За словами командувача флотом віце-адмірала Деніела Холлоуея, 38 кораблів, включно з авіаносцем «Дуайт Ейзенхауер», виведені в четвер у відкритий океан. Зараз вони перебуваютьу безпечній зоні, але у випадку необхідності, готові повернутися для допомоги, якщо буде потрібно.
На борту авіаносця і десантних кораблів дислокуються десятки вертольотів, які можна використовувати в пошуку-рятувальних операціях, а також літаки морської розвідки Пі-3 – для оцінки руйнувань з повітря.
Нагадаємо, 23 серпня у США стався землетрус. Поштовхи відчувалися на усій території узбережжя – від Бостона до Огайо. У Вашингтоні були евакуйовані Капітолій, де засідає Конгрес США, і Пентагон – американське Міноборони. Два аеропорти були тимчасово закриті. Втім, жодних великих ушкоджень країна не зазнала.