За словами Бригинця, забудовники вже знищили сквер та фонтан, через будівництво руйнуються три пам’ятки історії, які знаходять поруч.
«Але найжахливіше те, що одна з них (в підвальних приміщеннях) мала загерметизований довоєнний крематорій, який через будівництво було розгерметизовано. Тепер Київ стоїть перед бактеріологічною небезпекою», – сказав він.
Зазначимо, що сьогодні за адресою вулиця Пирогова, 2, відбулась акція протесту, під час якої кияни намагалися вручити забудовникам припис прокуратури про заборону будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями.
За інформацією депутата, власники об’єкту, знаючи про акцію протесту, оголосили сьогодні вихідний день, посилаючись на релігійне свято Спаса.
Бригинець наголосив, що кілька десятків міліціонерів і співробітників спецпідрозділу «Беркут», не бажають дослухатись до попереджень протестувальників і захищають об’єкт, що будується.
«Майор міліції особисто пояснював мені, що я не маю права навіть грюкати по цьому паркану. Але, вони не чують того, що якщо не зупинити це будівництво, то є небезпека бактеріологічної атаки на Київ і виникнення епідемій. А замість Євро-2012 в Києві буде бактеріологічний Чорнобиль», – попереджає Бригинець.
За його даними, будівництво на вул. Пирогова, 2 відкрило хід до крематорію під Музеєм історії медицини. Крематорій є найбільшим у світі. В ньому розміщувалось 28 печей, в яких спалювали хворих на холеру та чуму, а пізніше і репресованих. При цьому Бригинець навів приклад, що в концтаборі Освенцим було 8 печей.
Нагадаємо, у травні цього року Тимчасова комісія з перевірки об’єктів, що будуються в центральній історичній частині Києва на відповідність державним будівельним, санітарним та екологічним нормам, встановила, що будівництво житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями, приміщеннями соціальної сфери та підземним паркінгом на вул. Пирогова 2 ведеться незаконно.
За даними комісії, на час перевірки ТОВ «Торговий дім Міжнародної спілки українських підприємців» не має правових підстав для використання земельної ділянки загальною площею 0,23 га на вул. Пирогова, 2 у Шевченківському районі.
Згідно з рішенням комісії, подальше будівництво технологічно неможливе та небезпечне в рамках наявного проекту, оскільки пов’язане з реальною загрозою нищівних деформацій та повного знищення найближчого житлового будинку за адресою Пирогова, 2 та прилеглих до нього трьох пам’яток архітектури.
Зазначимо також, що 14 липня Київська міська рада ухвалила рішення щодо припинення будівництва в центрі Києві в межах вулиць Володимирська, Рейтарська, Гончара, Велика Житомирська, Михайлівська й Михайлівського провулка.