«Генеральний секретар підкреслив, що військові операції і масові арешти повинні негайно припинитися. Президент Асад сказав, що військові і поліцейські операції вже припинені», – йдеться в повідомленні ООН.
Нагадаємо, антиурядові протести в Сирії почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. Сирійські правозахисники повідомляють, що до теперішнього часу число учасників антиурядових демонстрацій, які були вбиті у сутичках із силами безпеки і поліцією з середини березня, по всій країні досягла 2 тисяч.
За офіційними ж даними, з початку подій в результаті дій «озброєних терористичних елементів», на які сирійські влада покладає відповідальність за насильство в країні, загинули близько 500 військовослужбовців і представників сил безпеки.
Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.
Окрім цього, Сполучені Штати запровадили санкції проти президента Сирії Башара Асада та шістьох його сподвижників за дії, що порушують права людини.
США також підтримали проект резолюції щодо Сирії, внесений 8 червня на розгляд Ради безпеки ООН Британією і Францією. Її ухвалення дозволить посилити тиск на сірійську владу.
Як повідомлялося, антиурядові протести в Сирії почалися 15 березня в місті Дераа. Пізніше акції протесту перекинулися в низку інших регіонів країни, зокрема на міста Латакія, Баніяс, Хомс, Хама й деякі передмістя Дамаска.