За інформацією відділу інформаційної політики Луцької міськради, Романюк підписав відповідне розпорядження, керуючись Конституцією України (ч. 2 ст. 19, ч. 1 ст. 144), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ч. 3 ст. 24 ст.19, ч. 4 ст. 59), рішенням Луцької міської ради (№ 3 від 23.09.2007 року) та Статутом територіальної громади міста Луцька (ч. 2, ч. 3 ст.1, ч.1 ст. 9), враховуючи пропозиції Громадської ради та численні скарги лучан на відсутність консультацій з ними.
Нагадаємо, згідно Статуту міста «найменування та перейменування територіальних об’єктів міста – вулиць, провулків, майданів і парків тощо – здійснюються міською радою за результатами проведення консультативного опитування мешканців міста».
Дещо раніше Романюк прокоментував прийняте міськрадою рішення:
«Там є багато порушень. Я не проти перейменування вулиць, але якщо ми будуємо громадянське суспільство, то ми повинні радитися з людьми. Тим більше, це чітко прописано в Статуті територіальної громади міста Луцька».
«Ми говорили, що була погана радянська влада – прийшла, перейменувала вулиці. А що ми зробили сьогодні? Те саме. В мене близько двадцяти звернень, зібрано 150 підписів – люди не згідні з цим. Чому ми маємо це за них вирішувати? Я – за те, що ми повинні радитися з людьми», – зазначив мер Луцька.
Він додав: «Друге – в нас такий парадокс, чисто український. Я спілкувався з цього приводу з істориками. В інших країнах не більше 30% вулиць носять назви на честь людей. А в нас – в рази більше».
«Фракція «Батьківщина» сама була в шоці, що це все виникло, бо це не їхня ініціатива. Ясно, спрацювала партійна дисципліна. А стосовно ветування – там підстави є», – зазначив Романюк.
Нагадаємо, Луцька міськрада 17 серпня перейменувала одразу 27 вулиць. Серед них – вулиця Лазо, яка носитиме ім’я екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
Голоси «за» це рішення дали насамперед фракції «Батьківщини» та «Свободи».