Про це сказав в інтерв'ю ZN.UA директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.
«Пік бідності в українському суспільстві був 1998 року. Тоді 52% населення визнавали, що їм бракувало грошей навіть на їжу. Але під час кризи українці навіть не наблизилися до цього показника: спочатку вони «проживали» свої запаси, а у квітні 2009 року вийшли на якийсь максимум бідності (20,8% тих, кому бракує грошей навіть на їжу). У грудні 2010 року на їжу не вистачало 13,7% опитаних, а на березень 2011-го їх побільшало до 17,5% (через недавнє підвищення цін)», — повідомив соціолог.
За даними КМІС, кількість тих, кому не вистачає на їжу, за минулих півроку зросла до 17,5%, водночас знизилася (з 7,1 до 4,9%) кількість тих, хто може дозволити собі купувати деякі дорогі речі (такі як телевізор або холодильник), але не може купити все, що захоче. А кількість тих, хто може купити все, що захоче, зменшилася з 0,2 до 0,1%.
«Теоретично ситуація мала б покращитися, оскільки уряди багатьох країн заявили про вихід із кризи та про певне зростання (в Україні — чотири відсотки). Але зростання цін у нашій країні вдарило по всіх. Ті, хто може дозволити собі дорогі покупки, приблизно відповідають середньому класу, а він у нас нестійкий. Зсув у бік бідніших стався практично по всіх категоріях», — констатував Паніотто.
Нагадаємо, за даними Рахункової палати, Мінпраці та Мінекономіки провалили виконання Комплексної програми з подолання бідності в Україні – половина мешканців двох областей держави досі залишаються за межею бідності.