У 2006-2009 роках рівень насильства на релігійному ґрунті зріс. Згідно з даними Дослідницького центру Пьюв (Pew Research Center) жертвами здебільшого ставали представники християнських конфесій та мусульмани.
«Протягом трьох років у 130 країнах зареєстровано 66 випадків утисків християн з боку представників державних структур, або з боку соціальних установ. Водночас, за цей же час, у 117 країнах зареєстровано 59 аналогічних порушень проти мусульман», – зазначено у звіті Центру.
Проявами насильства на релігійному ґрунті, за визначенням дослідників, є вбивство, завдання фізичних травм, тюремне ув’язнення, затримання та депортація, дискримінація, знищення особистих речей чи релігійних атрибутів.
2009 року у101 країні зафіксовано заходи, які порушували права релігійних громад. Тоді як 2008 року такі випадки були зареєстровані у 91 країні.
Найбільший утиск державою свободи віросповідання спостерігається у країнах Близького Сходу та Північної Африки.
До десятки країн світу, в яких рівень нетерпимості та соціальної ворожості до представників інших релігійних конфесій за останні роки стрімко зріс, увійшли Росія та Європейські країни. Зокрема, Великобританія, Болгарія, Данія, Швеція.
Як повідомлялось, нещодавно в столиці Франції Парижі мусульманам заборонили молитися на вулицях міста.
До цього, у Франції набрала чинності заборона на носіння жінками-мусульманками у громадських місцях вбрання, яке повністю закриває обличчя.
Тим часом антихристиянське насильство в Єгипті підштовхнули уряд цієї країни розглянути питання щодо введення нових законів про кримінальну відповідальність за насильство на релігійному ґрунті.