Сікорський зазначив, що ЄС вчинила правильно залишаючи Білорусію у переліку країн Східного партнерства.
«Ми переконані, що від переваг участі у Східному партнерстві однозначно виграє народ Білорусії», – зазначив міністр закордонних справ Польщі.
За його словами, економічні труднощі Білорусії – «це наслідки так званої системи Луканоміки як в економічній, так і в політичній сферах».
«А тому вирішенням проблеми може слугувати обговорення питання переходу Білорусії до демократії та відмова Лукашенка від влади», – додав Сікорський.
Він закликав лідера Білорусії не повторювати помилок екс-президента Єгипту Хосні Мубарака та лівійського полковника Муаммара Каддафі. А взяти приклад із останнього польського комуністичного лідера – генерала Войцеха Ярузельського, який в 1989 відмовився від влади на користь демократичних виборів.
Як повідомлялось 5 липня ОБСЄ закликала президента Білорусі припинити розправу над опозицією. Зокрема міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс, який зараз головує в міжнародній організації, закликав главу Білорусі звільнити затриманих і утриматися від арештів учасників мирних акцій протесту.
Речниця верховного представника ЄС із зовнішньої політики Майя Кочіянчич повідомила, що і в Євросоюзі пильно стежать за подіями в Білорусі.
У відповідьЛукашенка висловив готовність вислати до Європейського союзу всіх засуджених учасників подій 19 грудня у Мінську.
Тим часом у Білорусі продовжуються затримання учасників мовчазних акцій протесту. Зокрема 6 липня у Мінську затримано понад 100 учасників несанкціонованих білоруською владою акцій. Загалом, за даними правозахисників, в ході акцій мовчазного протесту в Білорусі було затримано близько 400 осіб.