Члени Національної спілки журналістів (NUJ) розпочали страйк в понеділок відразу після опівночі. Починаючи з вівторка, вони перейдуть в режим «роботи за правилами», тобто не виконуватимуть ніякої роботи, що виходить за межі їх посадових обов'язків.
За словами профспілкових лідерів, керівництво Бі-бі-сі «не бажає включатися в пошуки розумного рішення» проблеми звільнень.
Менеджмент корпорації, у свою чергу, стверджує, що не може погодитися з вимогами, які пред'являють співробітники для звільнення за власним бажанням.
Аналогічний страйк вже пройшов 15 липня, і мовлення Бі-бі-сі було частково порушене, проте прес-секретар корпорації заявив, що перебої в роботі виявилися менш помітними, чим очікувалося.
Директор Бі-бі-сі з ведення бізнесу Люсі Адамс в листі співробітникам повідомила, що упродовж останнього тижня компанія знаходилася в постійному контакті з профспілковими лідерами, «намагаючись вирішити підняті ними питання».
За її словами, окрім неможливості досягти компромісу з приводу умов звільнення за власним бажанням, компанія також «не змогла погодитися з вимогою NUJ про те, щоб до членів профспілки, яким загрожує звільнення, було особливе відношення».
«Внаслідок зменшення державного фінансування Всесвітньої служби і служби моніторингу, нам довелося скоротити 387 робочих місць, а це означає, що, на жаль, приблизно 100 співробітникам загрожує звільнення», – додала вона.
«Ми працюємо з усіма, кому загрожує скорочення, щоб забезпечити їм можливість нового працевлаштування і перенавчання, проте ми не можемо і не робитимемо преференції для окремих співробітників, виходячи з їх членства в профспілці», – заявила Адамс.
Члени профспілки звинувачують менеджмент Бі-бі-сі в «розтраті тисяч фунтів на звільнення висококваліфікованих і досвідчених співробітників, замість того щоб перерозподілити їх».
Нагадаємо, у квітні українська радіослужба Бі-бі-сі завершила мовлення. Про закриття україномовної радіослужби BBC разом з азербайджанською, іспанською на Кубі, в'єтнамською, китайською і турецькою BBC World Service повідомила в січні. Такі заходи, як пояснили в BBC World Service, обумовлені вимогою уряду Великобританії як мінімум на 16% зменшити витрати Всесвітньої служби BBC, яка фінансується британським МЗС. Окрім цього, протягом трьох років корпорація планує скоротити 650 з 2400 робочих місць.