Як наголошується в повідомленні прес-служби, до "Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся трудовий колектив державного підприємства "Одеський морський торговий порт" щодо безпідставного і невиправданого затримання органами прокуратури Автономної Республіки Крим Павлюка, якого знають і поважають в країні як талановитого досвідченого керівника, начальника вищезгаданого підприємства з 1985 року, Героя України, кавалера ордена Трудового Червоного Прапора, повного кавалера ордена "За заслуги", народного депутата України четвертого скликання, Почесного громадянина міста Одеси".
Омбудсманом встановлено,що12 липня 2011 року порушено кримінальну справу стосовно Павлюка за ознаками службового злочину, яким буцімто завдано шкоди майже на 170 тисяч гривень, а 22 липня його затримав слідчий прокуратури Автономної Республіки Крим.
"Через три дні Центральний райсуд міста Сімферополя відмовив органу досудового слідства в задоволенні постанови про призначення 71-річному Миколі Пантелеймоновичеві Павлюку, на утриманні якого 90-річна мати і дружина, запобіжних заходів у вигляді взяття під варту і вибрав менш суворий запобіжний захід – застава, у зв'язку з чим його звільнили з ізолятора тимчасового змісту", – мовиться в повідомленні.
Також наголошується, що "27 липня Павлюка через загострення важких хронічних захворювань направили в реанімаційне відділення 411-го військового госпіталю міста Одеси".
"Не дивлячись на лікарський висновок про небажаність транспортування Павлюка і здійснення відносно нього слідчих дій того ж дня група співробітників правоохоронних органів примусово вивезла хворого, зірвавши з крапельниці, з палати інтенсивної терапії цього медичного закладу, після чого затриманого на автомобілі доставили з Одеси до Сімферополя.
Навіть після того, коли суд визнав недоцільним утримання Павлюка під вартою, його відразу після звільнення знову помістили в ІТУ за підозрою в скоєнні службових злочинів у ще одній кримінальній справі, яку було порушено 25 липня 2011 року", – відзначає прес-служба Омбудсмана.
За даними прес-служби, 30 липня, Павлюк заявив представникові Уповноваженого з прав людини в ізоляторі тимчасового утримання і виклав письмово Омбудсману України Карпачовій своє обурення рішеннями і діями слідчих прокуратури Криму, які заподіюють йому фізичних і моральних страждань принижують людську гідність, ставлять під загрозу життя.
При цьому затриманий відзначив, що був до слідчих по всіх їх вимогах, за власною ініціативою перервав санаторне лікування за кордоном, а коли дізнався про виклик в прокуратуру, добровільно прибув туди і там же був затриманий за надуманими підставами".
Карпачова, вважаючи таке поводження правоохоронних органів з хворою людиною жорстоким, звернулася до Пшонки з вимогою забезпечити неухильне дотримання конституційних прав Павлюка.
Нагадаємо, ввечері 27 липня співробітники прокуратури затримали в Одесі Павлюка і доставили його в ізолятор тимчасового утримування в Сімферополі.
Прокуратура Одеської області порушила справу за фактом незаконної здачі в оренду будівлі готелю "Одеса", розташованої біля Одеського морського вокзалу.
Пізніше Генеральна прокуратура передала справу в прокуратуру Криму, де її було перекваліфіковано й порушено вже проти Павлюка.
22 липня співробітники прокуратури Криму затримали в Києві Павлюка, пізніше його помістили у слідчий ізолятор у Сімферополі.
25 липня суд звільнив Павлюка під заставу, але незабаром він був госпіталізований в Одесі зв'язку з різким погіршенням здоров'я.
За словами його адвоката Сергія Ємця, 29 липня Павлюк має з'явитися до слідчого прокуратури Криму й у Центральний райсуд Сімферополя, при цьому в цей день суд може заарештувати його підзахисного.