Росія візьме приклад з України у підвищенні пенсійного віку

28 Липня 2011, 08:15

За словами Шаталова, підвищення буде носити поступовий характер і, відповідно до одного з можливих варіантів, може розтягнутися в часі на 15 років. Пенсійний вік за цей період буде збільшуватися «по третині року щорічно».

Чиновник зазначив, що при такому сценарії «ті люди, які вже близькі до пенсійного віку, практично не відчують нічого». Молодь, на думку Шаталова, сприйме подібну реформу «з великим розумінням».

Шаталов нагадав, що раніше на підвищення пенсійного віку «пішли всі держави», у тому числі України. У липні Верховна Рада затвердила законопроект, що збільшує вік виходу на пенсію для жінок з 55 до 60 років. У 2010 році влада низки країн Європи в рамках скорочення держвидатків прийняли аналогічні рішення.

У Росії можливе підвищення пенсійного віку обговорюється вже кілька років. У жовтні 2010 року міністр фінансів Олексій Кудрін припустив, що протягом п'яти-семи років вік виходу на пенсію може бути підвищений для чоловіків до 62 років, а для жінок – до 60 років з нинішніх 60 і 55 років відповідно.

Тоді Кудрін оцінив дефіцит пенсійної системи приблизно в 30% від її загального обсягу. Згідно з прогнозами Мінфіну, в 2013 році негативний баланс ПФР перевищить 1 трильйон рублів.

У листопаді президент Дмитро Медведєв відмовив Мінфіну в праві самостійно підвищити пенсійний вік. Як заявив Медведєв, подібні рішення «повинні прийматися тільки на політичному, а не на відомчому рівні». Президент пообіцяв в найближчі роки не піднімати вік виходу на пенсію.

Нагадаємо також, що Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», прийнятий парламентом 8 липня, на підпис президенту Віктору Януковичу поки що не надходив.