Суд визнав перебування громадських активістів на сходах Радміну Криму антиурядовим мітингом

25 Липня 2011, 18:17

25 липня Центральний районний суд Сімферополя (суддя Сергій Іванов) визнав винним у вчиненні адміністративного правопорушення громадського активіста Сергія Веселовського і виніс йому попередження.

«Фактично мене засудили за адміністративної статті», – повідомив Веселовський.

Активісту інкримінували «організацію несанкціонованого антиурядового мітингу на площі Леніна у Сімферополі 23 червня 2011».

У той день група журналістів через соціальні мережі в Інтернеті організувала акцію протесту у відповідь на вбивство владою «зелених легенів столиці Криму», – дерев на вулиці Горького.

Після акції кілька учасників пішли до будівлі Ради міністрів, де чверть години без шуму посиділи на сходинках спиною до парадного входу.

Саме в цій дії правоохоронці і побачили ознаки злісного порушення закону, розцінивши його як «антиурядовий мітинг».

За словами Веселовського, суддя проігнорував всі його доводи про те, що мовчазна присутність кількох людей на сходинках урядової будівлі ніяк не могло вважатися пікетом.

Активіст вважає, що суду було поставлене завдання «покарати» його під будь-яким приводом, навіть настільки сумнівним.

Як повідомлялось, після акції протесу 23 червня активісти знову вийшли на вулицю29 червня на знак протесту проти вирубування дерев у центрі міста. Протест організовують інтернет-активісти через соціальну мережу Facebook.

Як повідомлялось, останнього часу соціальні мережі широко використовуються для організації так званих мовчазних акцій протестів у Білорусі.

Україна увійшла у п’ятірку країн, інтернет-користувачі яких найактивніше відвідують соціальні мережі.

Водночас, українські правозахисники наголошують, що влада України систематично порушує фундаментальні права і свободи. Зокрема, свобода мирних зібрань за нової влади порушувалася більше, ніж за п’ять попередніх років разом.