Так, у маніфесті під назвою «Європейська декларація незалежності» Андерс Брейвік задається питанням, чи не був Чорнобиль «найбільш успішним антимарксистським ударом в історії».
«Багато політичних аналітиків вважають, що Чорнобиль був одним з двох важливих факторів (Чорнобиль+Афганістан), які зламали хребет Радянському Союзу. Це напевно правда, принаймні це внесло свою лепту в падіння цього марксистського терористичного режиму», – пише Брейвік.
«Але, що якщо це не був нещасний випадок, а скоріше дії українського націоналістичного військового осередку, які вдало провели план?» – спитав він, назвавши цих людей «хоробрими анти-марксистами», які знали, якої шкоди СРСР завдасть аварія.
«Не зважаючи на те, що цей сценарій схожий на надуманий, тим не менше не можна остаточно виключати цю можливість», – написав він і додав, що визнання такої «військової поразки» суперечило б інтересам СРСР, як і не було інтересу «збройному українському націоналістичному руху брати на себе відповідальність».
На думку Брейвіка, «взяття відповідальності за таку атаку в результатів спонукало б радянських тиранів повністю знищити всіх українських націоналістів та патріотів».
«Скільки мільйонів СРСР знищили: 40-60 мільйонів? І скільки б ще знищив, якби не ці сміливі українські націоналісти?» – запитав норвезький терорист.
Між тим, цим своїм маніфестом він обумовлює загрозу мусульман для Європи.
«Чи можна морально виправдати атаку такого рівня, щоб зупинити геноцид, який відбувається, щоб знищити все європейське?» – питає він.
Так, Брейвік зазначив щодо кількості людей, які постраждали від мусульман – «зрозуміло, що ці цифри будуть еквівалентні 10-50 Чорнобилям».
Як повідомлялося, в інтернет-маніфесті, частина якого написана у формі щоденника, йдеться, що він хотів би познайомитися з Папою Римським і Владіміром Путіним.
Нагадаємо, 22 липня в Осло біля урядових будівель пролунав потужний вибух. Згодом стало відомо, що невідомий відкрив стрілянину у молодіжному таборі на острові поблизу Осло. Загалом загинуло 97 осіб.
Брейвік заявив поліцейським, що у нього не було спільників.
Існує ймовірність того, що Брейвік підтримував контакти з представниками правоекстремістських угруповань у Німеччині. Правоохоронні органи ФРН перевіряють ці припущення.