“Виступаючипроти проведення в Україні пенсійної реформи, профспілки таким чином виступають проти підвищення пенсій для найменш захищених українців, які уже не можуть працювати”, – прокоментував Тігіпко вимогу ФПУ ветувати закон.
Він нагадав, що профспілки з самого початку були залучені до обговорення проекту пенсійної реформи і багато їх пропозицій враховано у законі.
Урядовець переконаний, що реформа системи пенсійного забезпечення є не лише інструментом підвищення пенсій, а й гарантією збереження економічного суверенітету України.
“Інші країни, влада яких зволікала з реформами, вимушені були знижувати зарплати і пенсії, а також розпродавати держмайно для уникнення банкрутства держави”, – зазначив урядовець.
На думку Тігіпка, нинішні протести ФПУ проти пенсійної реформи викликані насамперед бажанням керівництва Федерації підняти власний політичний рейтинг.
“Моваультиматумів є неприйнятною для учасників соціального діалогу. Профспілки як ніхто інший повинні бути зацікавлені в оздоровленні та стабільній роботі пенсійної системи. Вони повинні захищати інтереси людей, а не перетворюватися у політичні партії. Соціальна справедливість не має нічого спільного з соціальним популізмом та самопіаром деяких профспілкових лідерів”, – переконаний урядовець.
Він пояснив, що наступними кроками у реформуванні пенсійної системи стануть введення накопичувального рівня, легалізація зарплат та робочих місць, а також – „осучаснення” пенсій, яке призведе до їх підвищення для найбідніших українських пенсіонерів.
Нагадаємо, ФПУ просить Президента Віктора Януковича застосувати право вето до закону про пенсійну реформу.
8 липня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу. За законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи N7455 проголосувало 248 карток народних депутатів. Закон вводить підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років зі щорічним його збільшенням на 6 місяців, починаючи з 1 вересня
Того ж дня під Адміністрацію Президента пікетували ліквідатори аварії на ЧАЕС, інваліди війни, бійці 731 окремого батальйону спеціального захисту з вимогою захисту своїх соціальних прав.