Законом удосконалено процедуру банкрутства шляхом усунення недоліків і невизначеностей, що містяться у законі про банкрутство.
Посилено гарантії захисту прав та інтересів кредиторів боржника у процедурі відновлення його платоспроможності або визнання банкрутом та створення рівних і справедливих умов задоволення вимог усіх категорій кредиторів.
Законодавчо закріплено вимоги щодо необхідності повідомлення арбітражним керуючим комітету кредиторів про час, місце та умови продажу заставного майна (шляхом направлення рекомендованого листа з повідомленням про вручення).
Удосконалено процедуру звернення стягнення на майно боржника, а також удосконалено процедуру продажу права вимоги за кредитними договорами шляхом встановлення можливості процесуального правонаступництва при заміні сторони у судовому процесі у випадку відступлення права вимоги за кредитними договорами; можливості розкриття банківської таємниці за простроченими кредитами особам, з якими укладаються договори про відступлення права вимоги до клієнта за простроченими кредитами.
Законом уточнюється, що особі, яку виселяють, надається постійне житлове приміщення, зазначене в рішенні суду або постанові прокурора.
Законодавчо забороняється надання (отримання) споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.
Також збільшується перелік вартості кредитних умов, що зобов’язаний повідомити кредитодавець перед укладенням договору про надання споживчого кредиту, а саме: орієнтовна сукупна вартість кредиту з урахуванням відсоткової ставки за кредитом та вартість всіх послуг (реєстратора, нотаріуса, страховика, оцінювача тощо), пов`язаних з одержанням кредиту та укладенням договору про надання споживчого кредиту.
Законом встановлюється, що споживач не зобов’язаний сплачувати кредитодавцеві додаткові комісії разом із зазначеними в діючому законодавстві будь-якими зборами, відсотками або іншими вартісними елементами кредиту, що не були зазначені у договорі.
Встановлюється, що кредитодавець не має права встановлювати у договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі тощо за дії, які не є послугою не визначенні діючим законодавством.
Кредитодавець не має права відмовити споживачу у прийнятті платежу при достроковому поверненні споживчого кредиту, а також не має права встановлювати споживачу будь-яку плату при достроковому поверненні споживчого кредиту.
Народний депутат від НУНС Станіслав Аржевітін наголосив, що виселення із житла тих, хто не сплачує кредит, «може бути тільки за рішенням суду». У разі підписання даного закону його дія не розповсюджуватиметься на договори, які були до його ухвалення.