Експерти вважають, що в уряду відсутня інформація не лише про можливі позитивні наслідки здійснених реформ, а і про сенс самих реформ.
«Значна частина громадян України не сприймає запропонований курс реформ, що не може не позначитися на результатах реформування», – йдеться у дослідженні АМС.
Про це свідчить та обставина, що населення країни досить негативно і жорстко сприйняло податкову і пенсійну реформи, а також «новації» у системі освіти.
«Скептичне ставлення українського суспільства до будь-яких ініціатив влади часто пояснюється відсутністю елементарної інформації про зміст та очікувані результати реформ», – переконані в АМС.
Також в агенції переконані, що в уряді немає експертів, які могли б пояснити суспільству переваги реформ. Тому в Україні у більшості переважає не професійна, а політично-партійна дискусія з приводу проведення реформ.
Також влада не хоче, або не спроможна проводити системний діалог ні з опозицією, ні з громадянським суспільством.
Як повідомлялось, опозиція вважає, що парламентська більшість, підтримавши пенсійну реформу, фактично подарує Януковичу на день народження падіння довіри громадян країни до нього.
Президент Віктор Янукович прогнозує прийняття Радою законопроекту про пенсійну реформу до кінця 8 сесії.
16 червня Рада прийняла законопроект №7455 про пенсійну реформу в першому читанні.
Законопроектом передбачено підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.
Нагадаємо, 4 липня у Донецьку пройшла акція протесту проти прийняття пенсійної реформи. Під обласну раду прийшли протестувати близько тисячі представників 43 галузевих профспілок, що входять до обласної ради профспілок, а також група прихильників Компартії.
5 липня у Києві протии пенсійної реформи протестували представники профспілок.