«Нинішній керівник МВФ була міністром фінансів у період кризи. Думаю, вона добре розуміє, які рішення потрібно приймати країнам, які переживають наслідки кризи. Для проблем, які переживає наша країна, а вони лежать, перш за все, саме в площині бюджетній, борговій, це добре призначення», – зазначив Пинзеник.
Окрім цього, Пинзеник вважає, що новий глава МВФ обере правильну економічну політику щодо України.
«Україна потребує не поступок, а правильної економічної політики. Думаю, така політика буде підтримана», – додав екс-міністр.
На запитання, як кадрові зміни в МВФ вплинуть на отримання кредитних траншів для України, Пинзеник відповів наступне: «Це не залежить від прізвища голови МВФ. Це, перш за все, залежить від нашої країни».
Нагадаємо, народний депутат, екс-міністр економіки Сергій Терьохін, який особисто знайомий з Лагард з 2005 року, заявляв, що політика Міжнародного валютного фонду при новому директорові-розпоряднику Крістін Лагард посилиться, і фонд вимагатиме неухильного дотримання меморандуму з Україною.
Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вважає, що не варто побоюватися погіршення співробітництва України з Міжнародним валютним фондом у зв'язку з обранням його директором-розпорядником міністра фінансів Франції Крістін Лагард.
Як повідомлялося, Лагард було призначено директором-розпорядником МВФ 28 червня. У вівторок, 5 липня, Лагард приступила до роботи.
Україна відновила співпрацю з МВФ у липні минулого року. Фонд виділив Україні два транші по 1,25 і 1 млрд SDR з програми на 10 млрд SDR. У поточному році МВФ коштів Україні ще не виділяв, вимагаючи виконання зобов'язань, найважливішими з яких залишаються пенсійна реформа і підвищення цін на газ для населення.