Зокрема, управління держохорони зазначає, що «з повагою ставиться до роботи представників ЗМІ, вважає свободу слова невід’ємним принципом української демократії. Однак, особливістю діяльності спеціальних служб є те, що під час здійснення покладених на них завдань більшість питань в їх роботі не можуть публічно обговорюватися».
«Зокрема, у діяльності УДО України це стосується відомостей щодо організації та здійснення заходів, спрямованих на забезпечення безпеки посадових осіб та об’єктів щодо яких здійснюються державна охорона», – йдеться в повідомленні.
Окрім цього, УДО визначило вимоги для журналістів під час «охоронного заходу».
«Співробітник УДО України, уповноважений взаємодіяти зі ЗМІ, ознайомлює журналістів з правилами та вимогами режиму (перебувати у визначених для роботи преси місцях; не заважати вільному пересуванню посадової особи щодо якої здійснюється державна охорона; не залишати особистих та інших речей в місцях де присутність преси не передбачена протоколом; припиняти проведення зйомок після завершення заходу на об’єктах щодо яких здійснюється державна охорона тощо)», – йдеться в повідомленні.
Однак «у разі прибуття представників преси на охоронний захід, який за своїм розкладом не передбачає висвітлення події ЗМІ, журналістам пропонується звернутись до відповідної прес-служби державного органу влади».
Нагадаємо, у департаменті Управління державної охорони розроблена пам'ятка по взаємодії співробітників відомства з представниками ЗМІ. Окрім цього, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до закону України «Про інформацію», автори якого пропонують заборонити працівникам служби охорони перших осіб держави втручатися в роботу журналістів під час проведення офіційних заходів.
На початку березня представники служби охорони під час розгляду справи за позовом журналіста у Адміністративному суді міста Києва пояснили: вони запідозрили, що Андрушко тримав «гранату чи якійсь вибуховий пристрій», тому й застосувала до нього силу.