Йому пред'явлені звинувачення в скоєнні злочинів проти людяності в ході операції з придушення масових акцій протесту в Лівії.
Аналогічні звинувачення – у «навмисному вбивстві демонстрантів» – висунуті проти сина Каддафі Саїфа аль-Іслама, а також глави розвідувальної служби Лівії Абдулли Сенуссі. Вони також оголошені в міжнародний розшук.
Рішення винесла колегія з трьох суддів за запитом прокурора МКС Луїса Морено-Окампо, який звернувся до Гаазького суду на вимогу Ради Безпеки ООН.
Тим часом у Лівії не припиняються бої повстанців з урядовими військами, які відбуваються приблизно за 80 км від столиці країни, Тріполі.
Представник повстанців заявив, що запеклі зіткнення йдуть на підступах до міста Бір-аль-Ганам. За його словами, повстанці мають намір незабаром взяти Тріполі, де сконцентровані сили, вірні Муаммару Каддафі.
Повідомляється, що урядові війська спробували відрізати передові загони повстанців, які просуваються в бік Тріполі. У боях загинули щонайменше двоє повстанців. За словами їхнього представника, війська, вірні лівійському лідеру, зазнали важких втрат, проте ця інформація поки не отримала підтвердження з інших джерел.
У понеділок, 27 червня, виповнилося 100 днів з початку військової операції НАТО в Лівії.
Згідно з даними лівійського державного інформаційного агентства, у неділю сили міжнародної коаліції завдали нових ударів по цілях у Тріполі.
Як повідомив міністр оборони в Національному перехідному раді Лівії Джаляль Дгелі, через брак зброї та боєприпасів повстанцям доводиться зосереджувати свої зусилля на західному від Тріполі напрямку.
Проте в найближчому майбутньому повстанці розраховують почати наступ на Тріполі і зі сходу. «Від тих, хто вирішив піти від Каддафі, ми чуємо, що коло підтримки лівійського лідера звужується з кожним днем, що його залишають навіть ті, хто був до нього дуже близький», – заявив Дгелі.
У неділю уряд Лівії запропонувало вирішити питання про перебування Муаммара Каддафі при владі на загальнонародному референдумі.
Як передає агентство Reuters, прес-секретар Каддафі Муса Ібрагім запропонував почати «національний діалог» і провести вибори під наглядом з боку ООН і Африканського союзу.
«Якщо лівійський народ вирішить, що Каддафі повинен піти, то він піде, – заявив він. – Якщо народ вирішить, що він повинен залишитися, то він залишиться при владі».
При цьому він підкреслив, що Каддафі, який править Лівією з 1969 року, не збирається залишати країну.