Суд аргументував своє рішення тим, що захисником не може бути особа, яку було допитано як свідка, передає ЛІГАБізнесІнформ.
«Пан суддя, у справі є список свідків. Там немає прізвища Москаля. Так чому він не може бути заявлений?», – запитав у свою чергу Луценко, наголосивши, що законодавство дозволяє вибирати того захисника, якого він хоче.
Сам Москаль, який теж присутній в залі, заявив, що не згоден з таким рішенням і що він, як і депутат Сергій Власенко у справі проти Юлії Тимошенко, має повне право бути захисником.
Після цього Луценко попросив суд задовольнити клопотання про перерву у судовому засіданні для того, щоб захист зміг повністю ознайомитися із справою. «Якщо ви відмовили мені в праві мати захисником Москаля, дозвольте хоча б тим захисникам, які є, нормально ознайомитися з матеріалами. Я прошу перерву до 20 липня», – сказав він.
У свою чергу представники прокуратури виступили проти такого клопотання. За їх словами, суд фактично розглядав це клопотання на минулому засіданні 9 червня, коли оголосив перерву до сьогоднішнього дня. Тому, на їх думку, піднімати це питання сьогодні недоцільно.
Порадившись, суд прийняв рішення продовжити розгляд справи і відмовити Луценку у клопотанні.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура порушила справу проти екс-міністра Луценка у листопаді 2010 року.
Йому пред’явлено низку звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна».