«Ми занепокоєні цими процесами. Особливо якщо подивитися на звинувачення, які висувають екс-міністру Луценку, постає питання, чи дійсно ця справа підпадає під кримінальну відповідальність… У Німеччині в будь-якому разі це не могло б так відбуватися», – сказав Гаймзьот.
Він запевнив, що хотів би бачити Україну «не державою законів, а правовою державою».
«Я думаю, що на цьому шляху потрібно зробити ще важливі кроки», – додав Гаймзьот.
За його словами, Україну не можна порівнювати з Росією чи Білоруссю, тут іще панує почуття свободи, це неможливо порівнювати з іншими країнами Східної Європи.
«Але ми маємо констатувати, що існує певний тиск у напрямку до монополізації в галузі преси. Ми також помітили регрес під час місцевих виборів… Все це речі, які дуже важливі для європейських цінностей. Шлях до Європи веде через міст демократії, як сказав міністр закордонних справ ФРН Вестервеллє. Україна повинна це чітко розуміти», – сказав посол Німеччини в Україні.
Як відомо, Юрія Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабміну про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна».
Нагадаємо, у травні 2009 року тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко провів півдня у відділку поліції аеропорту Франкфурта-на-Майні. Міністра у стані сильного алкогольного сп’яніння затримали після сутички з правоохоронцями.