«Потрібно добре попрацювати з жителями Вінницької області, тому що ставка «Вервольф» – це дійсно історичний об’єкт, і потрібно почути і відчути саме думку людей. Будь-яка дія – вона повинна об’єднувати людей, вона не повинна роз’єднувати чи вносити якійсь дискомфорт в життя людей», – вважає президент.
Він переконаний, що українці повинні знати свою історію, і рішення щодо створення музейного комплексу, громадяни приймуть правильно та справедливо.
«Ми повинні знати свою історію і яку роль в історії відігравав, наприклад, цей об’єкт, який знаходився на Вінниччині. Я вважаю, що це цілком природна дискусія, яка йде у суспільстві і на яку ми отримаємо відповідь від громадян. Переконаний, що рішення буде правильним та справедливим», – додав Янукович.
Як повідомлялось, голова Вінницької обласної державної адміністрації Микола Джига розраховує, що обласний бюджет матиме 2% додаткового доходу після створення історико-меморіального комплексу пам`яті жертв фашизму на території ставки «Вервольф».
Довідка
Ставка Гітлера «Вервольф» розміщувалася в 8 км на північ від Вінниці біля села Коло-Михайлівка. Вона призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники допускають, що і для наступних бойових дій у напрямку Ірану та Індії. Будівництво велося з осені 1941 р., діяти почала з квітня 1942, в березні в 1944 р., напередодні німецького відступу, ставку підірвали.
«Вервольф» фактично був зменшеною копією головної ставки Гітлера «Вольфшанце» у Східній Прусії. Мала електростанцію, аеродром, водопостачання. Наземна частина – 81 дерев`яний будинок, підземна – три залізобетонні бункери, зокрема головний бункер Гітлера з товщиною стін 2,5 м, перекриття – 4,5 м.