«Я вчора підписав ці закони», – сказав Янукович.
Він зазначив, що при цьому було враховано пропозиції міжнародних організацій, зокрема Групи держав проти корупції (GRECO).
Президент підкреслив, що Україна й надалі має намір продовжувати співробітництво із цією організацією для подальшого вдосконалення антикорупційного законодавства.
Янукович наголосив, що за мінімальними підрахунками, українське суспільство втрачає щороку близько 20 мільярдів гривень – це кошти, що не надійшли до бюджету або були викрадені через корупційні схеми.
«Через корупційні оборудки у сфері державних закупівель від 10 до 15% державного бюджету осідають у кишенях чиновників. Це 4 – 7 мільярдів доларів», – підкреслив Янукович.
Крім того, президент доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці та голові Служби безпеки України Валерію Хорошковському опрацювати питання щодо запровадження у своїх відомствах «телефонів довіри» для можливості своєчасно отримання та оперативного реагування на факти корупції.
Наразі офіційної інформації про підписані закони на сайті глави держави не має.
Як повідомлялось, 7 квітня Рада, прийнявши цей закон, ввела декларування чиновниками своїх доходів і видатків, а також доходів членів їх сімей.
21 грудня 2010 року Верховна Рада скасувала раніше ухвалений пакет антикорупційних законів.
Нагадаємо, глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що крадіжки бюджетних коштів допустимі у розмірі 10%.
«Коли я очолив адміністрацію Луганської області, зібрав колег і сказав: «Якщо будете красти 10%, а 90% буде працювати на державу, я вас зрозумію. Держави, в яких рівень корупції 10%, – найбільш розвинені в світі», – розповідав Єфремов, коментуючи прийняття антикорупційних законів.
Крім того, Єфремов заявляв, що ознакою відновлення економіки країни Партія регіонів розцінює той факт, що 16 депутатів-регіоналів потрапили в Топ-200 найбагатших українців.