Герман: Мельниченку диктували, що необхідно озвучувати в ефірі

7 Червня 2011, 09:36

«Я розкажу цю історію сьогодні вперше. Коли майор Мельниченко опинився в Празі, коли виникло питання про те, що світ має почути його голос, вибирали журналістку, яка його не здасть, яка не приведе когось за собою, і повірили мені», – розповіла вона.

«Я справді привезла майору Мельниченку трубку «Радіо «Свобода». І дала йому можливість вийти в ефір. Я не могла тоді бути разом з ним в ефірі, я мусила мовчати», – уточнила Герман.

«Говорили з ним зі студії тоді, а я була біля нього», – додала екс-журналіст.

«Я не знаю, які записи він давав, куди і кому. Мені він тоді нічого не давав. Бо він майже нічого не знав. Бо стояв біля нього чоловік, який диктував йому: кажи те, і кажи те. Сам він ні в чому не орієнтувався», – розповіла Герман.

«І у мене виникає великий сумнів, чи він працював сам. І чи вся ця історія виглядала тоді так гарно. В яку я, як журналістка, тоді теж повірила, і ризикуючи своєю кар’єрою, своїм життям, бо мене серед ночі в Празі забрала невідома машина, яка мене мала везти кудись дуже далеко. Потім багато кілометрів йшла пішки, через ліс», – зазначила радник президента.

Вона уточнила: тоді зрозуміла, що він не той за кого себе видає.

«Бо він дуже багато речей не знає і не орієнтується. Йому просто подають файли і кажуть «оце». І він все це говорить в ефір «Радіо «Свобода», – додала Герман.

«І вже пізніше, коли майор Мельниченко почав робити на цьому кар'єру, і коли до мене так само звернувся, щоб я допомогла йому з якимись списками, чи з чимось там, через Партію регіонів. Я сказала: вибачте, я вірила вам доти, доки ви не робили на тому політику…», – розповіла екс-журналіст.

На уточнююче питання, які люди диктували Мельниченку, що говорити в ефірі «Радіо «Свобода», Герман заявила: «Мені ніхто не представлявся там».

«Я навіть не знала з ким я їду. Серед них був пан Цвіль, це єдина людина, яку я знала. Всі решту були високі люди, які говорили хто по-німецькі, хто по-чеські. І я не сміла тоді питати, щоб не виникло підозріння в тому, що я хочу щось розвідати і комусь десь цю інформацію чи видати, чи шо», – зазначила радник президента.

Нагадаємо, 105 народних депутатів звернулися до генпрокурора Віктора Пшонки з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка.

Як відомо, «плівки Мельниченка» визнані речовими доказами у справі колишнього президента Леоніда Кучми, який підозрюється в перевищенні влади і дачі незаконних наказів керівництва МВС, що призвело до вбивства Георгія Гонгадзе.

1 червня Кучма зажадав відновити розслідування щодо Мельниченка.