За його словами, під час кризи у 2009 році українські хімічні підприємства опинилися у дуже скрутному становищі. Зокрема, вони «всі змушені були продавати продукцію набагато дешевше, ніж вона нам коштувала у виробництві».
Це було пов’язано із високою ціною на газ, яка, за словами Фірташа, у той час піднялася до $450 за тисячу кубометрів. У той же час у сусідній Росії блакитне паливо коштувало в рази менше, на сьогодні його ціна для російських підприємств становить $80 за тисячу кубометрів. Бізнесмен пояснює, що «газ – це до 80% вартості виробництва».
«Російські підприємства мали можливість спокійно займатися реконструкцією, нарощуванням виробництва. Російські виробники хлинули до нас, а уряд (Юлії Тимошенко – Ред.) їх не зупинив», – розповідає Фірташ.
За його словами, російські виробники відкрито заявляли: «Хлопці, ріжте заводи на брухт або віддавайте безплатно».
«Ми розуміли, що якщо пустимо росіян один раз на наш ринок, то другого разу вже не буде. Це як на війні: якщо втратили територію, то її можна буде забрати лише із величезними втратами. При цьому Росія все одно захопила 35% ринку! Можете собі уявити, який був натиск», – заявив Фірташ.
Нагадаємо, на сьогодні Фірташ володіє чотирма азотними заводами України із шести. Значно розширити всій бізнес, зокрема у хімічній галузі, йому вдалося буквально за останні півроку. При цьому він намагається переконати Антимонопольний комітет, що він не є монополістом ринку.
«Візьміть чотири заводи, візьміть окремо Одеський припортовий, візьміть «ДніпроАзот», візьміть росіян, які мають склади в Україні. Я вже не кажу про багато інших компаній», – зазначає Фірташ.
«Коли беремо цифри і починаємо рахувати тонни, починаємо розбирати ринок, стає очевидним, що ми не монополісти», – пояснює він.