Піскун пропонує юридично оцінити дії Мельниченка, щоб визначитися з Кучмою

3 Червня 2011, 09:20

«Сьогодні ситуація в корні змінилась. По-перше за ці роки проведені експертизи, які говорять, що таке було. По-друге сьогодні є покази і є люди, які свідчать про те, що такі розмови відбувалися. І слідчій оцінив всі покази, як ті, які мають бути доказом в кримінальній справі. Якщо є дійсно такий момент, що він встановлений, запис, то питання: як записував це Мельниченко, чи мав він на це право – треба дати юридичну оцінку, бо якщо не дати юридичну оцінку діям Мельниченка, неможна давати юридичну оцінку діям Кучми, тому що одне тягне за собою інше», – заявив Піскун.

За його словами, потрібно обов’язково дати юридичну оцінку діям Мельниченка.

«Я не говорю, що сьогодні треба Мельниченка заарештовувати і сажати в тюрму, я говорю про те, що треба порушити справу, провести розслідування, а потім визначитись – він діяв у стані необхідної чи крайньої оборони, чи він дійсно скоював злочин направлений проти держави», – додав екс-генпрокурор.

Також Піскун зазначив, що звернення Народних депутатів до генпрокурора з проханням поновити справу проти Мельниченка – це тиск на слідств, бо тільки прокуратура має право вирішувати: поновлювати цю справу, чи ні.

«Це справа Генеральної прокуратури, генерального прокурора та слідства. Справа в тому, що Рішення приймає за доказами слідчий і прокурор. Сьогодні будь-які впливи на цю ситуацію – є тиском на слідство. Тому ми не можемо радити прокурору примушувати, чи не порушувати кримінальну справу – він повинен зібрати докази і вирішити це питання», – зазначив Піскун. 

Як повідомлялось, нещодавно колишній президент Леонід Кучма звернувся з проханням до Генпрокуратури відновити справу проти колишнього працівника президентської охорони Миколи Мельниченка..

У скарзі зазначено, що у Генпрокуратури не було правових підстав для визнання дій Мельниченка вчиненими в стані гострої потреби, а значить і не було правових підстав для закриття кримінальної справи на підставі кримінального та кримінально-процесуального законодавства.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Віктор Пшонка впевнений, що у екс-президента Леоніда Кучми не було наміру вбивати журналіста Георгія Гонгадзе і тому йому інкримінують лише перевищення службових повноважень.

Пшонка також заявляв, що не виключає скасування постанови про закриття кримінальної справи стосовно колишнього співробітника президентської охорони Миколи Мельниченка. 

На думку екс-глави Служби безпеки України Ігора Смешка, порушені в січні 2001 року три кримінальні справи проти екс-майора Миколи Мельниченка були закриті Піскуном протиправно.

Мельниченко вважає заяви про необхідність поновлення справи проти нього спробами дискредитувати його як свідка в справі проти Кучми.