Як зазначив голова НБУ, у квітні зростання індексу споживчих цін “прискорилося” до 9,4% у річному вираженні. Ураховуючи тенденції до зростання світових цін на сировинні товари та низьку базу порівняння минулого року, до середини літа споживча інфляція може сягнути 12-13% у річному вираженні.
Арбузов констатує, що, за оцінками міжнародних та вітчизняних експертів, досягнення урядового прогнозу інфляції (8,9%) є малоймовірним. Зокрема, МВФ прогнозує споживчу інфляцію на 2011 рік на рівні 10,2%, а березневий консенсус-прогноз Міністерства економічного розвитку (складений на основі оцінок експертів із тринадцяти державних та неурядових організацій) – погіршено до 11,1%. До того ж результати ділових очікувань підприємств за перший квартал поточного року свідчать, що інфляційні очікування бізнесу на наступні 12 місяців зросли порівняно з даними попереднього кварталу й сягнули 14,7%.
«Нинішні нереалістичні параметри інфляції ставлять під сумнів усю сукупність макроекономічних показників як на поточний, так і наступний роки. Отже, призводять до зниження довіри до економічної політики Уряду в цілому та, відповідно, унеможливлюють досягнення цілей у коротко- та середньостроковому періодах», – пише Азарову голова НБУ.
У Національному банку також покладають на уряд Азарова провину за зрив співпраці з Міжнародним валютним фондом, що призвело до зниження довіри інвесторів до України.
Як відомо, у квітні інфляція сягнула 1,3%,у березні споживчі ціни підвищилися на 1,4%, у лютому – 0,9%,у січні – 1,0%. У 2010 році інфляція становила 9,1%, в 2009 році – 12,3%.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що інфляція за дві декади лютого склала 0,6%, що є найнижчим показником за всю історію країни.
Кабінет Міністрів прогнозував, що в 2011 році зростання ВВП становитиме 4,5%, а інфляція (з грудня до грудня) – 8,9%.