"Ми не виступали за те, щоб зовнішнє незалежне тестування було єдиним критерієм, а також не коментували нову позицію міністра щодо ролі самих університетів у процесі набору", – сказано в повідомленні.
Відповідно до повідомлення, США підтримували принцип, що припускає, що вступ на 75% має залежати від результату тестів і на 25% – від балів атестата середньої школи.
У ньому також вказується, що США пишаються підтримкою, яку вони надають Україні в освітній сфері й висловлюють готовність співробітничати з урядом України в цій галузі й надалі.
Відповідно до повідомлення, заяви, зроблені Табачником у ході інтерв'ю на радіостанції "Ехо Москви" є неточними.
Раніше в інтерв'ю "Ехо Москви" Табачник заявив, що посол США в Україні Джон Теффт виступає за відсторонення університетів від відбору студентів, щоб уникнути корупції.
"У мене практично щомісяця буває американський посол. Він дуже збуджений, схвильований тим, що Україна намагається вийти на світовий досвід вступу в університет… Отож я йому говорю, що в Америці з декількох тисяч університетів немає жодного – Прінстон, Йєль, Гарвард, Джорджтаун, – де б університет був відсторонений від відбору абітурієнтів. Чому ж ви, пан посол, намагаєтеся дестабілізувати український, російський, білоруський et cetera університет?" – сказав Табачник.
Як повідомлялось раніше, експерти вважають, що низка норм проекту Міністерства освіти й науки про умови прийому до ВНЗ 2011 року провокують абітурієнтів на дачу хабара й фальсифікації документів.
Нагадаємо, міністр освіти й науки, молоді та спорту Дмитро Табачник виступає за скорочення кількості вищих навчальних закладів в Україні у десять разів.