За прогнозами видання, країни «арабської весни» в більшості не мають нафтових покладів, наприклад Єгипет, а тому вони є не лише фінансово, але й організаційно зруйнованими, оскільки не можуть генерувати кошти для покриття витрат на імпорт нафти. Згідно з прогнозами МВФ у 2011-2013 роках попит на імпортну нафту сягатиме $160 млрд.
А занепад туристичної сфери тільки поглибив економічну кризу. Приватні іноземні інвестори наразі не видають намірів інвестувати кошти в «пост-революційні країни», а ті, що вже ввійшли на ринки цих арабських країн частково виходять з гри.
Раніше повідомлялося, що згідно з рекомендаціями МВФ, протягом найближчих 18 місяців міжнародна спільнота повинна надати країнам «арабської весни» більшу частину запланованої фінансової допомоги. На думку журналістів Asia Times, такі рекомендації свідчать про те, що приватний інвестор не буде ризикувати і входити на ринки країн «жасминової революції».
Незважаючи на значні суми, які обіцяли виділити міжнародні організації та окремі країни світу для допомоги у запровадження реформ та відновлення економік країн «арабської весни», журналісти Asia Times вважають, що цих коштів буде недостатньо.
Нагадаємо, загалом «Велика вісімка» пообіцяла $20 млрд арабським країнам.
За оцінками МВФ для відновлення економічної активності в регіоні та проведення демократичних реформ в країнах, у який пройшла хвиля революцій, в найближчі три роки потрібно більше 112 млрд євро.
Раніше президент США Барак Обама заявив, що США виділить по $1 млрд на розвиток демократії в арабських країнах, зокрема Єгипту та Тунісу. Крім того, до фінансової допомоги долучилася також Саудівська Аравія, яка виділить $3,2 млрд для поповнення бюджету Єгипту.
У свою чергу Світовий Банк виділить Єгипту і Тунісу $6,7 млрд для підтримки політичних та економічних змін в країні.