Такою є попередня оцінка, представлена в національну комісію з питань атомної енергетики Японським центром економічних досліджень, повідомляють токійські ЗМІ.
Як підкреслюють експерти Центру, у зробленому ними кошторисі передбачено відшкодування збитків та матеріальна підтримка лише жителів 20-кілометрової зони навколо АЕС.
У доповіді також передбачається, що уряд викупить всі земельні ділянки в даній зоні, заражені у результаті викидів радіоактивних речовин.
У той же час витрати на демонтаж самої станції, вказується в доповіді, можуть змінюватись з урахуванням складності майбутніх робіт.
Нагадаємо, після аварії на "Фукусіма-1" за розпорядженням японської влади з її зони радіусом 20 км були евакуйовані понад 80 тис людей.
Як оголосила раніше енергокомпанія "Токіо електрик пауер" (ТЕРСО) – оператор цієї АЕС, до кінця року вона планує мінімізувати витік радіації і перевести пошкоджені реактори в режим "холодної зупинки".
Потім почнуться роботи з їх демонтажу, на що може знадобитися до декількох років. Проте намічений план вже зараз коректується з огляду на те, що руйнування енергоблоків виявилися серйознішими, ніж це передбачалося при складанні даного плану.
За останніми даними, підвищений вміст ізотопів стронцію вперше виявлено в грунті у АЕС "Фукусіма-1", звідки триває витік радіації. Їх концентрація, як оголосило сьогодні міністерство освіти, науки і технологій, у цілому невелика, однак приблизно в 10 разів перевищує показники до аварії на станції.
Раніше у повітрі, грунті та воді біля аварійної АЕС та в інших районах Японії виявляли лише підвищений вміст радіоактивних ізотопів йоду-131, цезію-134 та цезію-137.