Водночас були виявлені окремі поодинокі випадки носійства збудника холери у 2000, 2001, 2003, 2007, 2009 роках. Це стосується Запорізької області – 4, в Дніпропетровській області – 2, Одеській області – 2, АР Крим – 2 випадки.
Також був випадок захворювання на холеру, завезений з Індії в Сумську область у 2007 році. Захворіла сумчанка, яка тривалий час перебувала у Індії.
У 2010 році небезпечні для людини культури холери були виявлені у Ялті. Зокрема, було виділено 5 культур холерного вібріона: з води р. Водопадна при впаданні в море, та біля зупинки «Спартак» – 3; з морської води, пляж «Приморський» – 1 та стічних вод інфекційної лікарні – 1.
Сильний спалах холери був зареєстрований у 1994 році у Сімферополі. Він тривав 64 дні. Тоді захворіло 194 особи і було виявлено 29 вібріононосіїв. Спалах був пов’язаний із завезенням інфекції із Туреччини восени. Так званим пусковим фактором епідемії стала вода, а потім холера передавала через побут та харчі.
Також сильний спалах був зафіксований у Криму у 1970 році. Остання епідемія холери була на території України у 1918 році, передає ВВС.
Як свідчать дані держпідприємства «Українська протичумна станція» МОЗ, у світі захворюваність на холеру та вібріононосійство реєструвалося майже щорічно з 1970 року. При цьому епідемічні процеси у світі та в Україні взаємозалежні.
Існують територіальні відзнаки у рівні захворюваності на холеру в Україні.
Найбільші показники захворюваності, за рахунок виникнення спалахів, що пов’язані із завозом холери, реєструвалися у Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій областях і в Криму.
Всього в південно-східному регіоні питома вага захворювань становить 84,6% від всіх випадків холери (станом на 2007 рік).
На території Дніпропетровської, Луганської, Вінницької, Черкаської областей реєструвалися групові спалахи тільки в роки епідемічних ускладнень.
Холерний вібріон (збудник холери) виявляють у водоймах найтепліших українських регіонів щоліта.
Нагадаємо, днями стало чотири випадки захворювання на холеру були зафіксовані у Маріуполі (Донецька область). Джерелом зараження називають рибу та морську воду.
Холера (від латинського cholera) – гостра кишкова інфекція, що викликається бактеріями виду Vibrio cholerae. Характеризується ураженням тонкого кишечника, водянистою діареєю, блювотою, сильною втратою організмом рідини з розвитком різного ступеня обезводнення аж до шоку і смерті.
Людей при виявленні перших ознак холери (висока температура, блювота, діарея) просять негайно звертатися до лікарні.
Збудник холери може потрапити в організм людини через рот. Джерелом інфекції можуть бути брудні руки, забруднена вода (і не лише питна, а й у водоймах для купання), а також неякісні харчі.
Для попередження захворювань лікарі рекомендують не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки переварену або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після туалету.